SEO optimalizácia Google

SEO Optimalizácia

Je pomerne zložité jednoducho vysvetliť, čo je to SEO. SEO je skratka z anglických slov search engine optimization. Po slovensky je to optimalizácia webu alebo textov pre vyhľadávače. Medzi prvé otázky, ktoré dostávame pri komunikácii so zákazníkmi patrí, či vieme garantovať, aby bola stránka nášho zákazníka medzi prvými vo vyhľadávaní. Naša odpoveď znie: Nie, nevieme. A ak Vám niekto odpovedá inak, pravdepodobne Vám klame a doporučujeme zvýšenú obozretnosť. Poďme si vysvetliť, prečo.

Celosvetovo existuje viac ako 1,8 miliárd webstránok a každou sekundou toto číslo rastie! Teraz si zoberte, že v takejto záplave webov, informácií, správ, textov, videí a obrázkov chcete byť viditeľný vo vyhľadávačoch práve Vy na súvisiace kľúčové slová, ktoré ľudia vyhľadávajú.

Dnes je slovo internetový vyhľadávač prakticky synonymom pre internetový vyhľadávač Google, ktorý má monopolné postavenie na trhu. Nebudeme sa rozpisovať, že vyhľadávač Google je veľmi sofistikovaný a používa vlastné algoritmy a spôsoby vyhodnocovania relevantnosti výsledkov pomocou umelej inteligencie. Zjednodušene napísané, monitoruje každú webovú stránku a jej zmeny a tieto informácie si ukladá a vyhodnocuje.

Ak niekto niečo vyhľadáva, tak Google rozhoduje o tom, ktoré webové stránky budú zobrazené ako prvé bez toho, aby za to zákazník platil. Google vyhľadávanie informácií patrí medzi najpopulárnejšie a pravdepodobne sa začudujete, keď uvidíte štatistiky v reálnom čase.

Medzi naše najväčšie úspechy (značky Webiano) na slovenskom internete patrí dlhodobo slovo „more“. Ak zadáte do vyhľadávania kľúčové slovo „more“ bez úvodzoviek, tak zistíte, že na toto slovo existuje približne 25 miliárd a 270 miliónov stránok. Náš klient CK More patrí medzi prvé výsledky vyhľadávania, čo je naozaj veľký úspech.

Optimalizácia Vašich stránok pre vyhľadávače je dlhodobý proces s výsledkom, ktorý Vám nemôže nikto garantovať. My vo Webiano máme dostatočné skúsenosti, aby bola SEO optimalizácia pre Vás úspešná. Neodborná optimalizácia stránok môže mať veľmi negatívne následky na výsledok vyhľadávania, z tohto dôvodu doporučujeme konzultovať túto činnosť s odborníkmi z Webiano.

Službu SEO optimalizácia Google poskytujeme iba našim zákazníkom, ktorým sme vytvorili webstránku, e-shop, blog alebo webovú aplikáciu na mieru. Táto služba ani poradenstvo sa nedá objednať samostatne.

Webiano.